Home / ANALİZLER / BİZİM TREXIT’İ NE ZAMAN BAŞLATACAĞIZ?

BİZİM TREXIT’İ NE ZAMAN BAŞLATACAĞIZ?

 

Taha Abdullah ALTUNLU ecdatyolunda@hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Israrla, kendimizi istenmediğimiz yere zorla kabul ettirmek, yüzsüz bir dilenci gibi kapıda beklemekten ne zaman vazgeçeceğiz?

Kişi hak ve özgürlüklerinin ayaklar altında olduğu, insanların bir gece ansızın ortadan kaybolduğu ve bir daha asla bulunamadığı, ağır ve anlaşılmaz vergiler, yaptırımlarla, birbirimizin fikir ve düşüncelerine tahammül edemediğimiz dönemlerde, ayrıca batının hak ve özgürlük anlamında güzellikleri (asla gerçek olmayan ) bize pompalanırken, yukarıda sayılanlardan kurtulmak adına AB’ye giriş için istekli olmamızın anlaşılır tarafı var idi. Ancak son 15 seneye baktığımızda yukarıda sıralanan ve daha bir çok sebep ortadan kalktığına göre artık bu beklentinin anlamı nedir?

Bugün AB’den çıkmak isteyenlerin sayısı hızla artarken (Yunanistan-İtalya-Fransa-İngiltere) biz ne zaman adım atacağız, girmekten vazgeçtik diyeceğiz? İngiltere (BREXIT) bu hareketi resmen başlattı. Zaten Yunanistan (GREXIT) yıllar önce ayrılmayı dile getirmiş fakat tehditlere ve biraz paraya teslim olup şimdilik sesini kesmiş bulunmaktadır. Çok yakın zamanda Fransa sıradadır ve diğerleri bunlardan cesaret alarak birlikten ayrılacaklardır. Almanya yalnız başına kalacak ve Avrupa ülkeleri tarafından ihanete uğradığı vehmine kapılarak eski defterlerini karıştıracaktır.

Artık bu sevdadan vazgeçip resmen kovulmadan istifa edelim, onurumuzu kurtaralım. Her alanda bizi haksız, mesnetsiz ithamlarla suçlayıp cezalandırmakta hiçbir tereddüt göstermemektedirler. Bizim de bazı yanlışlarımız mutlaka vardır, olmaktadır ancak karşı taraftakilerin bu kin ve nefrete varan davranışları öyle boyutlara vardı ki sporcularımızın bilmem kaç sene önce almış olduğu başarılar bile bugün karşımıza çıkarılıp önümüze atılmaktadır. Üstelik tüm dünyanın gözü önünde (Almanya, Hollanda,İsveç..) gibi daha bir çok batılı ülkenin teröre açık bir şekilde destek verdiğini herkesin bildiği bir kulvarda bize yapılan bu çifte standart baskıyı artık elimizin tersiyle itme zamanı gelmedi mi ? Her seferinde AB’nin ‘Müzakereleri askıya alırız’ gibi ucuz tehditvari söylemlerini artık duymak istemiyoruz.

Devran dönecek bundan sonra onlar bizim kapımızda bekleyeceklerdir. O günler yakındır Allah’ın izni ile.

Fazla söze ne hacet, biz halk olarak referanduma alıştık ve sevdik galiba. Getirin önümüze sandığı sorun bize söyleyelim dünya aleme fikrimizi vesselam.  TREXIT

 

 

About RöportajTürk

Check Also

CASSINI’NİN ARDINDAN

              İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü geçtiğimiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir