Home / ANALİZLER / SEN BİZİM ‘KOCAMAN’ GURURUMUZSUN

SEN BİZİM ‘KOCAMAN’ GURURUMUZSUN

Fenerbahçe futbol takımı için kabus gibi bir sezon geride kaldı. Sezon içinde farklı sıkıntılar yaşayan ve hedeflediği hiçbir başarıyı yakalayamayan bir Fenerbahçe izledik. Ligden erken kopan, Avrupa’ya çok erken veda eden ve Türkiye Kupası’nda hüsran yaşayan bir Fenerbahçe’den bahsediyorum. Türkiye’nin en kaliteli kadrosuna sahip olmasına rağmen bu denli başarısız olunması ayrıca irdelenmesi gereken bir konu ama konumuz bu değil.

Takım bu kadar başarısız olunca da taraftarla bağı koptu doğal olarak. Haliyle ”Burası Kadıköy Buradan Çıkış Yok” sözü sadece sloganda kaldı. Açık ara şampiyon olması gereken takım averaj farkıyla ancak 3. olabildi.

Şimdi yeni bir sezonun heyecanı başladı. Yönetim çok doğru bir kararla takımın başına Aykut Kocaman’ı getirdi. Bu hamle sadece çok iyi bir teknik adam kazanma hamlesi değil. Aynı zamanda tribünden kaçan taraftarı tekrar tribüne çağırma hamlesidir. Öyle görünüyor ki bu yıl Kadıköy’de sıklıkla ”SEN BİZİM KOCAMAN GURURUMUZSUN” tezahüratını duyacağız. Her şeye muhalefet etmeyi kendine misyon edinmiş küçük bir azınlık dışında Aykut Kocaman ismi taraftarlar arasında heyecan uyandırmış durumda.

Yapılan ve yapılacak transferlerle birlikte mevcut oyuncuların hocanın elinde harmanlanmasıyla çok iyi bir takımın ortaya çıkacağını bekliyorum. Futbolcu olarak Fenerbahçe tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan Aykut Kocaman, teknik adam olarak da bugüne göre çok daha tecrübesiz olmasına rağmen harika işler başardı. Süper Lig şampiyonluğu kazandı hem de rakiplerini ezerek. 25 yıldır kazanılamayan Türkiye kupasını kazandı ve Avrupa’da kulüp tarihinin en büyük başarısını yakaladı. UEFA Avrupa Liginde finali tek gol ile kaçırdı. Üstelik 3 Temmuz kumpasını yaşadı. O 3 Temmuz kumpası olmasa bugün Aykut Kocaman’lı Fenerbahçe çok farklı yerlerde olabilirdi. Ama artık o günler geride kaldı ve Aykut Kocaman’lı Fenerbahçe yeni bir tarihin eşiğinde duruyor. Bu eşik Fenerbahçe’yi Dünya Kulübü yapacak olan seviyenin eşiği. Bu eşiği ancak ‘Kocaman Yürekli Adam’a destek vererek geçebiliriz. Başka şansımız yok. Eğer amacımız Fenerbahçe’nin başarısı ise başka seçeneğimiz yok. Ya destek olup hep birlikte zaferler kutlarız ya da böyle saçma bahanelerle muhalefet eder rakiplerimizin şampiyonluklarını seyretmeye devam ederiz.

Yok efendim defansif oynatıyormuş, yok efendim yıldızlarla anlaşamıyormuş, yok efendim gülmüyormuş. Geçiniz bunları. Eğer Fenerbahçeliyim diyorsanız şimdi destek zamanı. Haydi Fenerbahçeli HEP DESTEK TAM DESTEK.

Yılmaz Bezgin

Editör: Müge Hatice Yönter

About Yılmaz Bezgin

Check Also

AYLA’NIN OSCAR YOLCULUĞU

  Safiye DEMİR   Oscar Ödül Töreni! Sinema dalında Dünya’nın bilinen en ünlü ödül töreni. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir