Home / ANALİZLER / ÖZCAN OAL – 15. HAFTA HAKEM DEĞERLENDİRMESİ

ÖZCAN OAL – 15. HAFTA HAKEM DEĞERLENDİRMESİ

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR 1-0 TRABZONSPOR : HALİS ÖZKAHYA

Halis Özkahya kafasında tilkiler dolaşan, her zaman şeytanlıkla uğraşan bir hakem. Sakatlıktan sonraki maçlarında iyi gidiyordu ama bu haftaki maçta yaptığı yanlışlara Abdullah Avcı bile güldü. Allah’tan oyuncular iyi niyetli olduğu için maçta pek bir olay olmadı. Ama Halis Özkahya her zamanki gibi hatalı düdüklerine bilerek bilmeyerek devam ediyor. Bence iyi değildi yani. Trabzonlu Mustafa Yumlu itirazlardan dolayı neredeyse yumruğu çakacaktı. Benim en çok kızdığım, hakemin etrafında toplanıp itiraz ederlerken hakeme dokunmaları ve hakemin onlara karşılık vermeyişi. Demek ki sende otorite yok, eyyam yapıyorsun. İşte Halis Özkahya da böyle bir hakem.

KASIMPAŞA AŞ 2-1 BEŞİKTAŞ : HALİL UMUT MELER

Halil Umut Meler ‘e iki haftadır tavsiyelerde bulunuyorum. Büyük takımlara ayrıcalık yapmaya başladı. Beşiktaş maçının ilk dakikasında dandik bir faul verdi eğer orada gol olsaydı puanı çok düşerdi. Allah’tan Kasımpaşa kazandı. Ona tavsiyem büyük takım uydusu olmaktan çıksın. FIFA Kokartı takacakmış, ona göre yoluna devam etsin. Her iki takıma eşit davranırsa hakemliği iyi ama o hatalar insanı uçuruma götürür.

OSMANLISPOR 2-2 GALATASARAY : HÜSEYİN GÖÇEK

Haftanın muhteşem maç yöneten hakemiydi. O sahada verdiği bütün kararlar doğruydu. Ve maçtan sonra elini sıktılar. Bir de geldiler sırtını okşadılar. Yani futbolcular o kadar beğenmiş ve memnundu. İşte hakemlikte manevi takdir budur. Tebrik ederiz kendisini.

FENERBAHÇE 3-0 GENÇLERBİRLİĞİ : FIRAT AYDINUS

Zaten o bizim en büyük ustalarımızdan biri. Dün akşam maç zorlandı ama o zorlanmadı. Mükemmel bir otoriteyle gene başarılı maçlarına bir maç daha ilave etti.

ADANASPOR 2-1 KAYSERİSPOR : CÜNEYT ÇAKIR

Cüneyt, Türkiye’de hakkında yapılan dedikodular ve ithamların etkisi altında. Kafası dolu. Bir hakem kafası dolu olarak maça çıkmamalı. Çıkarsa hata yapar. Cüneyt kendine yakışmayan öyle düdükler çaldı ki hangisini saysak? Yazık yani Cüneyt gibi adama yakışmıyor. Zaten suratı da bembeyazdı. Yaptığı hataları kendi de anlıyor. Onun için tavsiyem kafası doluysa Türkiye’de maçlara çıkmasın, istirahat etsin.

GAZİANTEPSPOR 1-2 ÇAYKUR RİZESPOR : BÜLENT YILDIRIM

Çok zor bir maçtı. Bülent Yıldırım geçen hafta kendisi hakkında yapılan spekülasyonlara karşı bu hafta mükemmel bir maç yönetip geçen haftaki kötü intibayı sildi. Harika bir maç yönetti. Onu da tebrik ederim.

KARDEMİR KARABÜKSPOR 1-1 ATİKER KONYASPOR : ALPER ULUSOY

Haftanın en kötüsü Alper Ulusoy’du. Kural hatası yaptı. 14. dakikada tribünden bir düdük çalındı. Oyunu durdurması gerekirken durdurmadı. Oyuncular durdu, o oynayın dedi ve gol oldu.
5. kuralın 47. sayfasının 3.bendinde der ki ; “Hakem dışarıdan maçı etkileyecek bir düdük çalındığını duyarsa oyunu durduracak. Hakem atışı ile oyuna başlanacak.”
Bu adam durdurmak yerine devam ettirdi. Ve gol oldu. Karabükspor itiraz ederse maç tekrar olur.

AYTEMİZ ALANYASPOR 0-0 AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR: YAŞAR KEMAL UĞURLU

Haftanın en iyi maçlarından biriydi. Harika bir maç yönetti. Gayet iyi gidiyor. İnşaAllah böyle devam eder. Bu çocukta cesaret var. Bir de büyük takım, küçük takım anlamıyor, tanımıyor. Çok güzel. Gidişi iyi.

BURSASPOR 2-1 ANTALYASPOR : ALİ PALABIYIK

O da aynı Cüneyt Çakır gibi kokartına yakışmayan saçma sapan bir sürü karar verdi. Yani haklı olmuş olsa dahi yapmış olduğu yanlışlar sahada hakemi kötü gösteriyor. Bir de tabii itirazlara karşı vermiş olduğu tepkiler iyi değil. Diyorum ya hakemin bir dokunulmazlığı vardır. Orada kendini yıpratmaması lazım. İteleyip kakalıyorlar. Onun içinde kötülerinden biri de Ali Palabıyık idi.

Muhabir : Yılmaz Bezgin
Editör : Müge Hatice Yönter

About Müge Hatice Yönter

Check Also

AYLA’NIN OSCAR YOLCULUĞU

  Safiye DEMİR   Oscar Ödül Töreni! Sinema dalında Dünya’nın bilinen en ünlü ödül töreni. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir