Home / ANALİZLER / ABD’DEN SKANDAL KARAR! ASKIYA ALINDI

ABD’DEN SKANDAL KARAR! ASKIYA ALINDI

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği bir son dakika açıklaması yayınlayarak Türk vatandaşlarının vize başvurularının süresiz olarak askıya alındığını bildirdi. Açıklamada göçmen vizeleri bu kararın dışında bırakıldı.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD Hükümeti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin ABD Misyonu’nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, Büyükelçiliğimiz ve Konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır.”

TÜRKIYE’DEN ANINDA MİSİLLEME GELDİ

ABD’nin bu skandal kararına misilleme gecikmedi. Türkiye Whashington Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

“Son zamanlarda yaşanan olaylar, Türk hükümetini, ABD hükümetinin Türk misyonlarının tesislerinin ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde, ABD’deki büyükelçiliğimize ve başkonsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla, şu andan itibaren geçerli olmak üzere, ABD’deki tüm misyonlarımızdaki ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemleri askıya alınmıştır. Söz konusu uygulama etiket vizenin yanısıra e-Vize ve sınırda bandrol vize uygulamalarını da kapsamaktadır.”

About RöportajTürk

Check Also

SESSİZ GEMİDE AYKUT KOCAMAN TEK BAŞINA!

          Süper ligde 20 hafta geride kaldı. Ana gündem zirve yarışında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir