Home / KÜLTÜR-SANAT / 23. İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ

23. İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ

Şeyma İZLER – seymaizler@gmail.com

Eylül ayına girmemizle birlikte birbiri ardına sergiler, etkinlikler arasında koşturup durduğunuzu, inanılmaz yoğun bir programın içinde olduğunuzu biliyorum. Fakat insanı insana en iyi anlatan sahne sanatı tiyatronun festivalinin gerçekleşmesine çok az kaldığı haberini de vermek isterim sizlere.

2016’dan bu yana İKSV tarafından yürütülen İstanbul Tiyatro festivali bu yıl Koç Holding, Tüpraş, Opet, Aygaz sponsorluğunda gerçekleşecek. Festivalde yerli/yabancı, dans performanslarının olduğu eserler yer alacak. Tiyatroseverleri bir araya getirecek olan festivalin programı açıklandı. (Programı takip edebilmeniz için aşağıda link paylaşıyorum) Program yayınlanmadan önce sadece iki özel eserin takvimini yayınlamışlardı. Biri Rus Edebiyatı’nın romantik yazar/şair’i Puşkin’in ünlü şiirsel romanı Yengeni Onegin günümüz yorumu ile sahnelenecek. Diğeri ise Dünyanın en iyi dans topluluklarından biri olan, dansın tarihine adeta yön veren Ultima Vez’in TrapTown gösterisi olacak.

İstanbul Tiyatro Festivali özellikle İstanbul’a üniversite için gelmiş öğrenci arkadaşlara İstanbul’a alışmalarını sağlayacak muhteşem bir etkinlik. 23.İstanbul Tiyatro Festivali 13 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Kadıköy Moda Sahnesi, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, Uniq Hall, Pera, Caddebostan K.M. ‘de gerçekleşecek.

Kaynak: https://tiyatro.iksv.org/tr

About RöportajTürk

Check Also

TOLGA KARAÇELİK’İ VE FİLMLERİNİ BİLMEYENLER İÇİN..

2018 Sundance Film Festivali’nde ‘Büyük Jüri Ödülü’ alarak ülkemiz sinemasını gururlandırmasından mı, yoksa farklı yıllarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ipek sıva